MOTORS24 TV

Motors24 proovisõit - Volvo S60 T5

Motors24 proovisõit - Volvo S60 T5(8)

Volvo sõnul on S60 puhul tegemist eelkõige juhile orienteeritud autoga. Ja see on ilmselge vihje, et kuulsale Saksa kolmikule on proovitud taaskord konkurenti luua.  Nagu tavaks saanud - 2-liitrine ...

TEHNIKA TV

Tehnika TV - Google Pixel 3a ja 3a XL

Tehnika TV - Google Pixel 3a ja 3a XL(1)

Google Pixel 3 ja 3 XL olid, või õigemini on väga head nutitelefonid. Aga mitte just liiga odavad. Seda viga proovis Google parandada a-nimeliste säästuversioonidega. Kui hästi see õnnestus, selgub saatest.

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas

Kell on saanud 1. mai pärastlõunal täpselt viis, kui Tartus Vabaduse puiestee Tartu kaubamaja tagusele lõigule sissesõidukeelu märgid paigaldatakse ning seitse veoautotäit Võrtsjärve enduro ekstreemkatse elemente kohale tuuakse. Vähem kui ööpäeva pärast peaks hetkel veel olematul rajal startima hulganisti hullumeelseid ekstreemenduro armastajaid.

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas

Fotod: Maria Karumets

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas

Erinevad rambid, tohutujämedad palgid, meetri kuni paarise läbimõõduga kaablirullid, koormatäis vanu rekkarehve, peenemad palgid, hulga puupakke, kännujuurikad. Kogu kupatusest peab valmima vähem kui 24 tunniga perfektselt ette valmistatud ekstreemkatse rada. Peakorraldaja Riho Kollist, motokeeli Lärm, käib paberid näpus asjalikult ringi ja jagab abilistele korraldusi. Kui Lärmilt küsida, kas mees on väheke närvis ka, sest rahvast tuleb palju ja aega ettevalmistusteks on vähe, vastab mees juba veidi rahunenuna, et algul oli ikka küll tohutu närv sees, aga nüüd hakkab juba laabuma. „Xanax on sees, mõjub hästi,“ naerab ta.

Palk palgi otsas

Kõige esimesena tuleb võistlejail üle saada pea meetrise läbimõõduga suurest palgist. Lärm uurib hoolega oma valgele A4 paberile pastakaga joonistatud skeemi ja tunnistab, et palju asju on veel lahtised ning selguvad alles võistluspäeva hommikuks. Paberile on visandatud erinevad takistused ja nende järjekorrad – just selle joonise alusel pannaksegi kogu suurvõistluse proloog paika. Kõige jämedamale palgile järgnevad veidi väiksema läbimõõduga palgid, mille vaheks on Lärmi sõnul umbes mootorratta pikkus. Edasi tuleb ületada kaks järjestikust tsirka kahemeetrise vahega palki, millele on tihedalt peale tõmmatud rekkarehvid. Rehvidega palkide otsas on takistused, et rehvid palgi pealt maha ei saaks tulla. Üle kümne aasta endurot sõitnud Lärmi sõnul on mitmeid erinevaid mooduseid, kuidas neist rehvidega palkidest üle saada. „Harjutama peab! Ja eks seal on omad trikid ja alati võib ju oma mootorratta sealt lihtsalt üle tõsta,“ seletab mees.

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas

Järgmisena tuleb läbi saada alast, kus palkidest tehtud kasti sees on pikali maas asetsevad rehvid. Sealt edasi on palgikasti sees puupakud, seejärel puujuurikad ja -kännud, millede keskel veel kaks risti palki. Kuna puupakud kipuvad veerema, arvab Lärm, et igaüks peaks sealt nii minema, kuis ise julgeb. Ta lisab, et selles kohas kukutakse palju. Siis tuleb sõita paralleelselt umbes neljakümne sentimeetrise jämedusega palgi kõrval ning seejärel teha üle palgi 90 kraadine pööre. Umbes taoline ekstreemsuste järjekord peaks Lärmi sõnul järgmisel päeval sõitjaid ees ootama.
Üsna keeruline takistus, mis vihmaga muutub ülilibedaks, on siledate laudadega löödud kolmnurkse umbes poolteise meetri kõrguse 45 kraadise nurga all takistus, pärast mida tulevad kohe palgid, üle millede lähevad kolmes kohas siledad lauad. Asja teeb keeruliseks see, et kohe pärast 45 kraadisest tõusust üles saamist ja sama nurga all langust tuleb tsikkel kiirelt reageerides saada palke ületavate laudade peale. Lärm näitab, et pikad palke ületavad lauad on kõigest 15 sentimeetri laiused. „Kui saad neile peale, oled kiire mees ja saad kiirelt sellest takistusest läbi või jääd sinna palkide vahele ukerdama.“ Lärm tunnistab, et see takistus on temale endale kõige keerukam. „Kolmnurgast üle saada pole raske, aga sealt sinna laudade peale rihtida on päris keeruline.“
Plaanis on rajale paigaldada ka üks Tähtverest BMX pargist toodud takistus, mis suunab sõitjad palkidest tehtud trepiga rekka käru platvormile. Kes palkidest üles ei julge minna, peab põikama rekka taha ning aega kaotades veidi lihtsama üles sõiduga platvormile saama. Edasine suund on rekka nina poole, kust kõvem sõitja lihtsalt üle ääre alla sõidab, algaja läheb pikemat teekonda pidi mööda lauda alla ja sõidab ümber rekka nina.


Alati on ka chicken way

Järgnevalt on plaanis samuti kaks valikut. Julgematele on Lärm lasknud valmis keevitada ja ehitada pealesõidurambi ja maandumisrambi, kuid kahe rambi vahepeal on kolmemeetrine õhulend. See on tema enda lemmiktakistus. Algajad saavad kiirema mooduse alternatiivina sõita läbi niinimetatud kummitoa ehk siis läbi õhus rippuvate autorehvide, mille all omakorda takistuseks taas üks palk.

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas


„Tuleb veel üks suht järsk ülestõus, mis viib minu bussi katusele ja sealt tuleb kohe allasõit,“ näitab Lärm takistusi, milledest üks on tema enda isiklik igapäevane sõiduvahend. Platsi peal on veel suur haavapalkide hunnik, mis ehituskobadega kokku tõmmatakse, et need laiali ei veereks. Hulk kaablirulle, milledest tuleb väike labürint, ja veel kaks 45 kraadise nurga all umbes meetri kõrgust laudadega löödud kolmnurka. Metallist redel viib lisaks ka üle kahe autoromu. Siis veel teise rekka käru platvormi peale ja alla ja lähebki aeg kinni. „Keerata paremat kätt nii palju kui oskused lubavad, mitte hullu panna ja tervelt proloog läbida, et ikka Võrtsu endurole edasi sõitma minna,“ ütleb Lärm sõitjatele, sest eelmisel aastal tuli paar luumurdu ka. „Tuleb endale ikka aru anda, selle pärast ongi ju chicken way (kergem, kuid aeganõudvam takistus) ka tehtud, ei pea alati raskemast elemendist minema, kui pole endas väga kindel.“
Lärm naerab, et kes see muu ikka selliseid lollusi välja mõtleb, kui mitte ta ise. Kuna mees on ise mitmetel välismaistel ekstreemenduro võistlustel käinud, polnud katsete jaoks tarvis erilist matemaatikat ega füüsikalisi valemeid välja nuputada – kõik on paika pandud puhtalt omaenese kogemuste põhjal.
Kui palju erineb meie väikse Tartu linna proloog Red Bull Romaniacsi proloogist? „Elemendid on sarnased, Rumeenias on suuremad ja ägedamad, rohkem hööveldatud laudadest asju ehitatud, viimasel üritusel oli juba liiga raskeks tehtud, 10. juubel oli, aga ega väga palju nüüd alla ka ei jää,“ räägib Lärm. Puudu on veel vaid tohutud kivimürakad, mida veoautodega Tartu kesklinna vedama ei hakanud.

Krossimehe rong on läinud

Mees tunnistab, et oma ürituse jaoks on ta palju välismaiste ekstreemendurode proloogidest malli võtnud. Lärm on käinud kaks korda Türgis Sea to Sky ekstreemendurol ning läheb sel suvel viiendat korda Rumeeniasse Red Bull Romaniacsile. „Kui kümme aastat tagasi sõitma sai hakatud, siis hakkas see üle palgi sõitmine meeldima ja tuli hästi välja ka, krossimeest minust ei saanud ja see rong on läinud. Äge on ja hea tunne, kui suudad sellistest rasketest asjadest kiiresti üle sõita,“ selgitab Lärm, mis teda selle ala juures köidab. Mees lisab, et vinge on ka see, kui saab ka Tartu kesklinnas inimestele säärast elamust pakkuda.

Nii valmis Võrtsjärve enduro ekstreemkatse Tartu kesklinnas


Ehitustöö juures kõige keerukam on Lärmi jaoks olnud logistika, et kõik seitse rekkat õigete koormatega õigeks ajaks Tartusse saada. „Samas kui üritus läbi saab, peab see kõik paari tunniga siit ka kadunud olema. Muidu polekski ehk nii keeruline, kui vaid korraldamisega tegeleksin, aga tahan siin ise ka sõita ja mis veel eriti raskeks teeb asja, on see, et laupäeval on ju kohe Võrtsjärve enduro start,“ kirjeldab Lärm. Mees on kaks ja pool kuud igapäevaselt nende ürituste nimel tööd teinud. „Loodame, et vihma ei tule, siis läheb väga keeruliseks ja tuleb rohkem algajatele alternatiivvariante välja mõelda,“ ütleb Lärm neljapäeva õhtul lootuses, et järgmisel päeval paistab päike. Samal ajal on väljas vaid mõned plusskraadid ja taevataat kallab mõnuga vett alla.
Kokkuvõttes on Lärmi sõnul umbes kaks miljonit asja, mida meeles pidada alates kasvõi sellest, et kohtunikel vestid seljas oleksid. „Kui kõike seda üksinda teed, on päris raske, et asi toimiks. Abimehi muidugi on, aga ise pead ikkagi kõik otsast lõpuni üle kontrollima. Sa võid anda kellelegi kohustuse, aga pärast ikka lähed kontrollid üle.“
 

KOMMENTAARID

Nimi :
Kommentaar :
 
 

VEEL UUDISEID

Motors24 proovisõit - Volvo S60 T5

Motors24 proovisõit - Volvo S60 T5(8)

Volvo sõnul on S60 puhul tegemist eelkõige juhile orienteeritud autoga. Ja see on ilmselge vihje, et kuulsale Saksa kolmikule on proovitud taaskord konkurenti luua.  Nagu tavaks saanud - 2-liitrine ...

Tehnika TV - Google Pixel 3a ja 3a XL

Tehnika TV - Google Pixel 3a ja 3a XL(1)

Google Pixel 3 ja 3 XL olid, või õigemini on väga head nutitelefonid. Aga mitte just liiga odavad. Seda viga proovis Google parandada a-nimeliste säästuversioonidega. Kui hästi see õnnestus, selgub saatest.

Tehnika TV - Honda Super Cub

Tehnika TV - Honda Super Cub(3)

Rohkem kui sada miljonit inimest on otsustanud, et just see kaherattaline liikur on nende jaoks parim. Kas nad tegid ka hea otsuse, võib selguda saatest.

Motors24 proovisõit - Porsche 911 Carrera 4S

Motors24 proovisõit - Porsche 911 Carrera 4S(16)

See võib tunduda küll uskumatuna, aga Posche on oma raudvara ehk 911 suutnud veel paremaks autoks teha. Ja muide - see ei ole mitte mingisugune facelift, vaid tegu on täiesti uue autoga. Kuju kõlab ...

Xtra Motors - 3 ägedat autot ringrajal

Xtra Motors - 3 ägedat autot ringrajal

Mazda MX-5, Renault Clio R.S. Trophy ja Kia Proceed GT-l tunduvad esmapilgul täiesti erinevate autodena - meie aga viisime need kõik kolm auto24ringile ja leidsime neil siiski mitmeid ühiseid jooni. Millised ...

Tehnika TV - Tollised Canonid

Tehnika TV - Tollised Canonid

Peale mõningat pausi on Canon otsustanud üllitada korraga kaks pisikest ühetollise sensoriga kaamerat G5 X Mark II ja G7 X Mark III, mis peaksid lähiajal müügile jõudma. Miks neist on põhjust rääkida, selgub ...

Tehnika TV - FlyKly

Tehnika TV - FlyKly(2)

Milline on ilma ühegi juhtmeta elektriratas ning mis vahe on rattal ja rattal, selgub saatest.

 
Bike Motors - Honda Monkey Z125M

Bike Motors - Honda Monkey Z125M(3)

Kuidas sobitub kuuekümnendatest alguse saanud minimotikas tänase päevaga, selgub saatest.

Tehnika TV - Bolt vs CityBee tõukerattarent

Tehnika TV - Bolt vs CityBee tõukerattarent(3)

Kui hästi või halvasti laabub asjatundmatutel turistidel elektritõukside laenutamine, selgub saatest.

Eesti meeskond läheb Amsterdam-Budapest retrorallile

Eesti meeskond läheb Amsterdam-Budapest retrorallile

Budapesti ralli (The Budapest Rally) on Amsterdamist, Brüsselist, Lyonist ja Pariisist algav ning mööda maalilisi teid läbi Euroopa kulgev retroralli, mille lõpp-punktiks on Budapest. Teadaolevalt ainuke ...

Xtra Motors - BMW M Town

Xtra Motors - BMW M Town(1)

Ühel kuumal suvepäeval kutsuti meid külla BMW M-linna. Kus asub M-Town ja mis seal täpsemalt toimus, näed juba videost. 

Racing Motors - Andres Arnoveri Ford Mustang

Racing Motors - Andres Arnoveri Ford Mustang

Kui me Andresel eelmisel korral külas käisime, oli see sinine Mustang tema jaoks nii uus asi, et ta polnud sellega isegi veel kordagi rajale sõitma jõudnud. Seega nüüd uurimegi Andreselt, et kuidas olid uue ...

Tehnika TV - DJI Osmo Action

Tehnika TV - DJI Osmo Action

Kas Osmo Action lendab paremini kui GoPro Karma, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Toyota RAV4

Motors24 proovisõit - Toyota RAV4(46)

Kui esimese põlvkonna RAV4 puhul oli tegu kompaktse linnadžiibiga, siis tänaseks on auto pikkusele lisandunud pea pool meetrit ning tegu on ühe igati suure ja mahuka pereautoga.  Nagu Toyotadel kombeks ...

 
Tehnika TV - Scott ja Cube

Tehnika TV - Scott ja Cube(2)

Täna on teemaks elektrilised jalgrattad ehk pedelecid. Kas elektriline maastikuratas on hea mõte ja miks on Boschi keskjooksumootor parem rummusisesest, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Lexus UX 250h

Motors24 proovisõit - Lexus UX 250h(4)

Lexuse tootevalikust on senimaani puudunud väike linnadžiip. Nüüdseks on see viga parandatud ning uus väikeauto kannab nime UX. Ja loomulikult, nagu Lexusele kohane, on see auto saadaval ka hübriidina.  ...

Motors24 proovisõit - Porsche Super traktor

Motors24 proovisõit - Porsche Super traktor

Kevadel, samaaegselt Porsche 992 Eesti esitlusega, sai Porsche Eesti töökojas valmis ka üks põnev Porsche nime kandev neljarattaline, mis aga pole sugugi sportauto ja kannab nime Porsche-Diesel Super 308N. 

Tehnika TV - Nokia 9 Pureview

Tehnika TV - Nokia 9 Pureview

Aastad mööduvad, aga Pureview jääb. Kuidas need aastad Nokia ambitsioonikale supertelefonile on mõjunud, selgub saatest.

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 2. osa

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 2. osa(2)

Jätkame "ilusalongi" juttudega ning oleme külas Dr. Dipil, kus Kaspari Mercedes on läbimas põhjalikku noorenduskuuri ning vaatame, milline siis näeb välja auto 4 päeva hiljem. 

Motors24 proovisõit - Audi e-tron

Motors24 proovisõit - Audi e-tron(14)

Elektriautod muutuvad üha sarnasemaks "tavaliste" autodega - seda võib öelda nii Jaguar I-Pace'i kui ka Nissan Leafi teine generatsiooni kohta. Järgmise sammu on teinud Audi, kelle uus elektriline e-tron näeb ...

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 1. osa

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 1. osa

Seekord sõidab Kaspar oma autoga otse "ilusalongi", mil nimeks Dr. Dip. Aga enne iluprotseduuridega alustamist räägime ka plastidipist ning vesiprindist, millega on võimalik lihtsasti oma autot omanäolisemaks ...

 
Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 2.osa

Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 2.osa(2)

Täna on vaatluse all neli kõikide miilide tõuksi – GPad Joyride, Minimotors Speedway IV, Inokim OX ja Minimotors Dualtron Ultra. Kas mäkketõusu võidab innukas spordimees jalgrattal või vastupidi, selgub ...

Motors24 proovisõit - Mazda 3

Motors24 proovisõit - Mazda 3(22)

Uus Mazda 3 on hetkel üks kõige ilusama välisdisainiga Jaapani luukpärasid - ja lisaks sellele on ka auto sees leiduv materjalivalik vägagi kvaliteetne. Mazda jätkab endiselt vabalthingavate ...

Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 1. osa

Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 1. osa(4)

Täna on vaatluse all neli viimase miili tõuksi – GPad Lite Max, Ninebot ES1, Xiaomi M365 ja e-TWOW Eco. Kui kiiresti saab nendega mäest üles sõita, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLE 300d

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLE 300d(5)

Täna astub meie kaamerate ette näitleja ja naljamees Märt Avandi, kes on juba aastaid tegelenud ka heategevusliku Pardiralli korraldamisega. Kuidas aga on selle kõigega seotud Ott Tänak ning mida arvab Märt ...

Tehnika TV - Huawei P30 Lite

Tehnika TV - Huawei P30 Lite

Huawei telefonid võivad ju olla head ja ilusad, aga kas neid üldse tohib enam osta, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Land Rover Range Rover Evoque

Motors24 proovisõit - Land Rover Range Rover Evoque(7)

Kuna Evoque on algusest peale olnud pigem naistele mõeldud auto, siis kutsus Kaspar endale seekord appi hiljuti emaks saanud Getter Jaani, kellega koos nad asuvadki uut Evoque'i hindama. 

Tehnika TV - Canon EOS RP

Tehnika TV - Canon EOS RP

Miks võiks mobiili asemel teha mõned pildid fotoaparaadiga? Vastus selgub saatest.

 
Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne S

Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne S(4)

Porsche Cayenne on alati olnud juhitavuse poolest üks parimaid linnadžiipe. Ja nüüd, koos viimase mudeliuuendusega, on ta tõenäoliselt ka üks kõige ilusam linnadžiip.  Cayenne S tähendab 2,9-liitrise ...

Tehnika TV - iPad

Tehnika TV - iPad(4)

Kaspar presenteerib uut logo ja Glen on keerulises olukorras. Millises täpsemalt, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Subaru Forester e-Boxer

Motors24 proovisõit - Subaru Forester e-Boxer(17)

Uut Subaru Foresteri asjatundmatuma pilguga vaadates võib tunduda isegi, et auto on täpselt samasuguseks jäänud. Tegelikkus on aga see, et auto täiesti uus - alates selle platvormist kuni uue hübriidse ...

Tehnika TV - Nikon Coolpix P1000 ja Sony A6400

Tehnika TV - Nikon Coolpix P1000 ja Sony A6400(5)

Täna vaatab Glen kilomeetri kauguselt Eesti lippu ja Kaspar autofookustab 0,02 sekundiga.

Motors24 proovisõit - Mercedes-AMG GT S

Motors24 proovisõit - Mercedes-AMG GT S(12)

Sportautosid, millel kapoti all üle 500 hobujõu, meie proovisõidurubriiki just liiga tihti ei sattu. Seda suurem aga oli rõõm võtta see 2015. mudeliaasta AMG GT S ning teha sellega väike proovisõit. Ja nagu ...

Tehnika TV - HTC Vive Focus

Tehnika TV - HTC Vive Focus

Olge hoiatatud – tänane saade sisaldab audiovisuaalset sisu, mis ei sobi alaealistele. Milline see sisu on, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volkswagen Crafter

Motors24 proovisõit - Volkswagen Crafter(14)

Volkswageni kõige suuremad kaubikud ja bussid on viimase kahe põlvkonna jooksul kandnud Crafteri nime ning eelmise põlvkonna Crafter oli tegelikult hoopis Mercedes-Benz Sprinteri lähisugulane. Nüüd on ...

 
Tehnika TV - Huawei P30 Pro

Tehnika TV - Huawei P30 Pro(4)

Kokku 5 kaamerat ja täpselt 100 megapikslit. Ja 8,5 kordne optiline suum. Ja see pole veel kõik, sest Huawei uus superkaameratelefon näeb ka pimedas kohas. Mis seal näha on, selgub saates.

Motors24 proovisõit - Toyota Corolla

Motors24 proovisõit - Toyota Corolla(33)

Toyota Corolla on olnud läbi põlvkondade vaieldamatult väga populaarne auto. Seega on uuel Corollal vaja väga suured saapad täita ning lisaks peab ta suutma asendada ka puhkusele saadetud Avensist.  ...

Tehnika TV - Microsoft Surface Go

Tehnika TV - Microsoft Surface Go(4)

Lisaks iPadidele ja android-tahvlitele on Microsoftil pakkuda Surface. Miks peaks Surface Go-d eelistama teistele või vastupidi, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Nissan Navara Arctic Trucks AT32

Motors24 proovisõit - Nissan Navara Arctic Trucks AT32(10)

Arctic Trucksi poolt ümber ehitatud Hiluxit oleme teile korra näidanud. Seekord on aga Arctic Trucksi meeskond võtnud ette kõige uuema Navara ning lisanud sinna 32-tollised rattad ning veel üht-teist ...

Truck Motors - Raskeveokid ja altenatiivkütused

Truck Motors - Raskeveokid ja altenatiivkütused(2)

Kui sõiduautode maailmas on hübriidajamid ja alternatiivkütused muutumas üha igapäevasemaks, siis raskeveokitega toimuvad kõik uuendused veidi aeglasemalt. Seega täna ongi teemaks raskeveokid, nende ...

Tehnika TV - Hyundai Kona Electric

Tehnika TV - Hyundai Kona Electric(9)

Kas Tartusse saab, pole enam aktuaalne küsimus. Nüüd tuleb küsida, kas elektriautod on valmis saanud.

Motors24 proovisõit - Ford EcoSport

Motors24 proovisõit - Ford EcoSport(9)

Paar aastat tagasi proovisime äsja Euroopasse jõudnud Ford EcoSporti ja toona ta meile väga head muljet ei jätnud. Nüüd on meil proovimiseks aga uuendatud EcoSport, mis on saanud ka juurde ST-Line paketi.  ...

 
Ott Tänaku filmile avaldati uus treiler

Ott Tänaku filmile avaldati uus treiler

"Ott Tänak - The Movie" uues treileris ütleb M-Spordi pealik Malcolm Wilson, et Ott on talle nii mõnedki hallid juuksekarvad tekitanud. Juba 11. aprillil kinodes esilinastuv film on ennekõike ühe keerulise ...

Tehnika TV - Google Pixel 3

Tehnika TV - Google Pixel 3

Google Pixel 3 on üllatus. Milline, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Cupra Ateca

Motors24 proovisõit - Cupra Ateca(44)

Seati Cupra-mudelid on juba mitmete aastate vältel pakkunud adrenaliinirikkaid sõiduemotsioone. Eelmise aasta lõpus aga teatas Seat, et Cuprast saab nüüd eraldiseisev automark, mille mudelirivisse hakkavad ...

Tehnika TV - Robootilised tolmuimejad, 2. osa

Tehnika TV - Robootilised tolmuimejad, 2. osa(3)

Täna hakkavad Dyson 360 Eye, iRobot Roomba i7+ ja Vorwerk Kobold VR300 päriselt imema. Kuidas see läheb, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volvo V60 Cross Country

Motors24 proovisõit - Volvo V60 Cross Country(10)

Uute Volvode mudelirivi on taas täiendust saanud - sedapuhku on V60 saanud omale ümber plastikuringi, kõrgema kliirensi ja Cross Country nime. Proovisõiduauto tehnilised andmed: 

Tehnika TV - Robootilised tolmuimejad, 1. osa

Tehnika TV - Robootilised tolmuimejad, 1. osa(2)

Märtsikuu Digist saab lugeda pikemat lugu robotimuritest. Kolm neist võistlejatest – iRobot Roomba i7+, Vorwerk Kobold VR300 ja Dyson 360 Eye on tänases saates laual.

Motors24 proovisõit - Suzuki Jimny

Motors24 proovisõit - Suzuki Jimny(23)

Pisike Suzuki Jimny on läbi aastakümnete pakkunud sõidurõõmu inimestele, kellele meeldib väikese maasturiga metsavahel, mudaaukudes ja liivaluidetel ukerdada. Ja kuigi uus Jimny on täesti uus auto, millel on ...

 
Inbank ja auto24 tõid turule uuendusliku autovahetuslaenu

Inbank ja auto24 tõid turule uuendusliku autovahetuslaenu(6)

Inbank ja automüügiportaal auto24 pakuvad alates käesolevast nädalast Eesti laenuturul uudset 3-kuulise perioodiga autovahetuslaenu, mis annab autoostjale võimaluse endale uue sõiduki soetada juba enne ...