Truck Motors - Ökosõit, 1. osa (18)

Kütusehinnad liiguvad pidevalt tõusujoones ja seega on paslik kriitilise pilguga üle vaadata oma sõidumaneerid. Selleks võttis Risto ühe uue Volvo veoki, Volvo juhikoolitaja Koidu ja sõitis Tallinna ümbruses kaks korda ühte ringi - esimest korda oma mõistuse ja tunnetuse järgi ja teise juba Koidu nõuannete järgi. 

Vaata ka saate teist osa

 

KOMMENTAARID

Raits 29. detsember 2011  02:02 Ebasobiv kommentaar
väga hea saade ootan huviga järgmist saadet:P
arvo557 29. detsember 2011  09:57 Ebasobiv kommentaar
Pole küll sellisel koolitusel käinud aga seda olen trassil õppinud. Ja umbes nii ma kulgengi,et pidur on vaid hädakorral..
123abc 29. detsember 2011  12:28 Ebasobiv kommentaar
Super.Ma kujutan ette,et siit paljudel üht-teist kõrva taha panna.Ise sain ka targemaks.Nüüd ei pea paljud ettevõtted juhte koolitusele saatma,vaid terve punt pannakse seda videot vaatama.Jõudu ja jaksu edaspidiseks.
daub 29. detsember 2011  20:42 Ebasobiv kommentaar
Paljutki kattub B kat lubade lõppastme koolituse materjalidega.
Onu Raul 29. detsember 2011  21:10 Ebasobiv kommentaar
Õige jutt,pidurid on ainult argadele.
meeme mee 29. detsember 2011  23:45 Ebasobiv kommentaar
35-29=6

a,b,c,e-kat 30. detsember 2011  18:28 Ebasobiv kommentaar
töötan kutselise juhina ja kohati oli ikka väga vastuoluline see asi! ega ikka ei ole nii et juhil on aega uimata. koormad peavad liikuma maksimum kiirusel üldiselt. on ka erandeid kus kiire kauba liikumine ei ole tõesti nii oluline aga see protsent on ikkagi väike! Ristole eraldi tänud et sa umbes kuu eest mind rootsis ühes IDS´i tanklas veidi aitasid.
no mida 30. detsember 2011  18:54 Ebasobiv kommentaar
mootorit polegi vaja soojendada,starterit ja kohe sõitma,koit kas sa ei tea et külma mootoriga sõitmine suurendab oluliselt kulumist ja kütuse kulu
Lauri 30. detsember 2011  20:11 Ebasobiv kommentaar
On erinevaid olukordi, mida on võimalik uimamiseks defineerida, kuid näiteks kiirusepiirang, 70 ja seejärel 50 ja foor, kus põleb punane tuli, sellises olukorras on igal juhul mõtekas uimata. Esiteks hoiad märgatavalt kokku kytust ja teiseks, fooritaha seismajäämine võrdub liikumiskiirusega 0 km/h-s, kuid auto, mis aeglustas varem/ettenägelikult, ei pea suure tõenäosusega seisma jääma, vaid on pidevas liikumises. Kui nüüd süttib roheline, siis suure hooga sõitnud veoautojuht, kes ei "uima" peab hakkama paigalt startima, kuid ettenägelik autojuht võib olla kyll konkreetsest ristmikust N. 200 meetri kaugusel, kuid tal on säilinud liikumis kiirus N. 40 km/h-s, ning kiirendust alustab ettenägelik autojuht just sellest punktist, mis omakorda tähendab, et ta jõuab kiiremini soovitava kiiruseni ja on ka teekonnaliselt võitnud arvestatava vahemaa, kui autojuht, kes ei uimerda ja sõitis foori taha seisma.
Hästi pikk teooria, kuid praktikas töötab. Kindlasti ei ole põhjendamatu uimerdamine mõttekas, aga kutseline autojuht peab olema ettenägelik, mille tulemusena ta säästab kütust, autot (n. pidureid) ning on kõike seda tehes sama kiire kui "punn põhjas vedurimees".
Hea saade, ning jään ootama teist osa ning reisipäevikut samuti.
Lauri 30. detsember 2011  20:26 Ebasobiv kommentaar
Üks asi veel, külmast peast sõitmise kohta. Tänapäeva autod, vahet pole, kas suur või väike, on kokkuvõttes kütusekulult vähem kulukas kui peale väikest (n. kuni üks min.) käimis alustatakse liikumist, sest sõites soojeneb mootor kordades kiiremini kui ta seda seistes eales teha võib. See on vanakooli jutt, et kütusekulu on külmal autol palju suurem, selle vältimiseks laseme autol ennem 10 min. soojeneda. See hetk, mil auto maja ees soojeneb, ega ta seda õhust ja armastusest tee, ikka rahakoti arvelt. See jutt ei ole minu väljamõeldis, seda kinnitavad näiteks ka autotootjad. Ning kui auto on külm, siis ainult "hull" kütab sellega kohalt minema kui püssikuul. Ja nüüd, kes tulevad siia oma -30 kraadi juttu ajama, siis mehed, kõigepealt saage omad masinad sellise külmaga tööle, ning kui see tehtud, siis lükake klaasid puhtaks, täitke kettad (kellel vaja), laske õhk üles ja tehke autole tiir peale, veendumaks kas kõik vajalik põleb/alles, ning see võtab nagunii 5 min. aega, ning siis on truck good to go küll !!
Head Vana Aasta Lõppu Kõigile !!!
meelis 30. detsember 2011  22:02 Ebasobiv kommentaar
meemee: ja mis see arvutus sinu arust pidi siin andma? me kõik oskame arvutada. Saate lõpus ju öeldi, et järgmises osas saab teada palju tegelikult võit oli. See 29l/100km oli kuskil sõidu keskel mitte lõpus, pakun et sealt võis veel 1-2L maha minna lõpuks.
Risto 30. detsember 2011  23:11 Ebasobiv kommentaar
Jõudu! Kindlasti oodake ära teine osa, sest kahe sõidu võrdlusena tehakse seal kõik ilusti puust ja punaselt ette (protsendid, arvud, summad). Ise olen sammuti kokku puutunud selle teemaga, mida ka Lauri väittis, et palju on "vanakooli juttu," sest jälgides mida veokite insenerid on rääkinud ja põhjendatud, siis peab ka oma iidsed arusaamad "update"-ima.
a,b,c,e-kat 1. jaanuar 2012  16:58 Ebasobiv kommentaar
toome reaalse näite: sõidad tühja autoga rampasse ja jätad mootori seisma. pealelaadimine võtab aega mis ta võtab, see polegi oluline. kui 25 tonni on peale pandud ja võib minema sõita siis õelge kuidas ma kohe minema kütta saan kui süüdet keeran??? õige vastus on et ei saagi! kuna õhud on siis maas ju loomulikult! niiet reaalsus on ikkagi miskit muud kui kuskil koolipingis raamatust õpitu!
Lauri 2. jaanuar 2012  00:42 Ebasobiv kommentaar
Nüüd närid sa lihtsalt tähte. Ja pealegi ühel korras autol õhk laadimise ajal päris nulli ka ei jookse.
meeme mee to meelis 2. jaanuar 2012  20:17 Ebasobiv kommentaar
Arvutustehe annab seda, et vastus on 6, aga mitte 4, nagu sõidukoolitaja ütles. Muud midagi...
Nimi :
Kommentaar :
 
 

VEEL UUDISEID

Bike Motors - Honda Monkey Z125M

Bike Motors - Honda Monkey Z125M(3)

Kuidas sobitub kuuekümnendatest alguse saanud minimotikas tänase päevaga, selgub saatest.

Tehnika TV - Bolt vs CityBee tõukerattarent

Tehnika TV - Bolt vs CityBee tõukerattarent(3)

Kui hästi või halvasti laabub asjatundmatutel turistidel elektritõukside laenutamine, selgub saatest.

Eesti meeskond läheb Amsterdam-Budapest retrorallile

Eesti meeskond läheb Amsterdam-Budapest retrorallile

Budapesti ralli (The Budapest Rally) on Amsterdamist, Brüsselist, Lyonist ja Pariisist algav ning mööda maalilisi teid läbi Euroopa kulgev retroralli, mille lõpp-punktiks on Budapest. Teadaolevalt ainuke ...

Xtra Motors - BMW M Town

Xtra Motors - BMW M Town(1)

Ühel kuumal suvepäeval kutsuti meid külla BMW M-linna. Kus asub M-Town ja mis seal täpsemalt toimus, näed juba videost. 

Racing Motors - Andres Arnoveri Ford Mustang

Racing Motors - Andres Arnoveri Ford Mustang

Kui me Andresel eelmisel korral külas käisime, oli see sinine Mustang tema jaoks nii uus asi, et ta polnud sellega isegi veel kordagi rajale sõitma jõudnud. Seega nüüd uurimegi Andreselt, et kuidas olid uue ...

Tehnika TV - DJI Osmo Action

Tehnika TV - DJI Osmo Action

Kas Osmo Action lendab paremini kui GoPro Karma, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Toyota RAV4

Motors24 proovisõit - Toyota RAV4(46)

Kui esimese põlvkonna RAV4 puhul oli tegu kompaktse linnadžiibiga, siis tänaseks on auto pikkusele lisandunud pea pool meetrit ning tegu on ühe igati suure ja mahuka pereautoga.  Nagu Toyotadel kombeks ...

 
Tehnika TV - Scott ja Cube

Tehnika TV - Scott ja Cube(2)

Täna on teemaks elektrilised jalgrattad ehk pedelecid. Kas elektriline maastikuratas on hea mõte ja miks on Boschi keskjooksumootor parem rummusisesest, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Lexus UX 250h

Motors24 proovisõit - Lexus UX 250h(4)

Lexuse tootevalikust on senimaani puudunud väike linnadžiip. Nüüdseks on see viga parandatud ning uus väikeauto kannab nime UX. Ja loomulikult, nagu Lexusele kohane, on see auto saadaval ka hübriidina.  ...

Motors24 proovisõit - Porsche Super traktor

Motors24 proovisõit - Porsche Super traktor

Kevadel, samaaegselt Porsche 992 Eesti esitlusega, sai Porsche Eesti töökojas valmis ka üks põnev Porsche nime kandev neljarattaline, mis aga pole sugugi sportauto ja kannab nime Porsche-Diesel Super 308N. 

Tehnika TV - Nokia 9 Pureview

Tehnika TV - Nokia 9 Pureview

Aastad mööduvad, aga Pureview jääb. Kuidas need aastad Nokia ambitsioonikale supertelefonile on mõjunud, selgub saatest.

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 2. osa

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 2. osa(1)

Jätkame "ilusalongi" juttudega ning oleme külas Dr. Dipil, kus Kaspari Mercedes on läbimas põhjalikku noorenduskuuri ning vaatame, milline siis näeb välja auto 4 päeva hiljem. 

Motors24 proovisõit - Audi e-tron

Motors24 proovisõit - Audi e-tron(14)

Elektriautod muutuvad üha sarnasemaks "tavaliste" autodega - seda võib öelda nii Jaguar I-Pace'i kui ka Nissan Leafi teine generatsiooni kohta. Järgmise sammu on teinud Audi, kelle uus elektriline e-tron näeb ...

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 1. osa

Dr. Dip – Auto dip ja iluteenused, 1. osa

Seekord sõidab Kaspar oma autoga otse "ilusalongi", mil nimeks Dr. Dip. Aga enne iluprotseduuridega alustamist räägime ka plastidipist ning vesiprindist, millega on võimalik lihtsasti oma autot omanäolisemaks ...

 
Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 2.osa

Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 2.osa(2)

Täna on vaatluse all neli kõikide miilide tõuksi – GPad Joyride, Minimotors Speedway IV, Inokim OX ja Minimotors Dualtron Ultra. Kas mäkketõusu võidab innukas spordimees jalgrattal või vastupidi, selgub ...

Motors24 proovisõit - Mazda 3

Motors24 proovisõit - Mazda 3(22)

Uus Mazda 3 on hetkel üks kõige ilusama välisdisainiga Jaapani luukpärasid - ja lisaks sellele on ka auto sees leiduv materjalivalik vägagi kvaliteetne. Mazda jätkab endiselt vabalthingavate ...

Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 1. osa

Tehnika TV - Elektrilised tõukerattad, 1. osa(4)

Täna on vaatluse all neli viimase miili tõuksi – GPad Lite Max, Ninebot ES1, Xiaomi M365 ja e-TWOW Eco. Kui kiiresti saab nendega mäest üles sõita, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLE 300d

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLE 300d(5)

Täna astub meie kaamerate ette näitleja ja naljamees Märt Avandi, kes on juba aastaid tegelenud ka heategevusliku Pardiralli korraldamisega. Kuidas aga on selle kõigega seotud Ott Tänak ning mida arvab Märt ...

Tehnika TV - Huawei P30 Lite

Tehnika TV - Huawei P30 Lite

Huawei telefonid võivad ju olla head ja ilusad, aga kas neid üldse tohib enam osta, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Land Rover Range Rover Evoque

Motors24 proovisõit - Land Rover Range Rover Evoque(7)

Kuna Evoque on algusest peale olnud pigem naistele mõeldud auto, siis kutsus Kaspar endale seekord appi hiljuti emaks saanud Getter Jaani, kellega koos nad asuvadki uut Evoque'i hindama. 

Tehnika TV - Canon EOS RP

Tehnika TV - Canon EOS RP

Miks võiks mobiili asemel teha mõned pildid fotoaparaadiga? Vastus selgub saatest.

 
Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne S

Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne S(4)

Porsche Cayenne on alati olnud juhitavuse poolest üks parimaid linnadžiipe. Ja nüüd, koos viimase mudeliuuendusega, on ta tõenäoliselt ka üks kõige ilusam linnadžiip.  Cayenne S tähendab 2,9-liitrise ...

Tehnika TV - iPad

Tehnika TV - iPad(4)

Kaspar presenteerib uut logo ja Glen on keerulises olukorras. Millises täpsemalt, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Subaru Forester e-Boxer

Motors24 proovisõit - Subaru Forester e-Boxer(17)

Uut Subaru Foresteri asjatundmatuma pilguga vaadates võib tunduda isegi, et auto on täpselt samasuguseks jäänud. Tegelikkus on aga see, et auto täiesti uus - alates selle platvormist kuni uue hübriidse ...

Tehnika TV - Nikon Coolpix P1000 ja Sony A6400

Tehnika TV - Nikon Coolpix P1000 ja Sony A6400(5)

Täna vaatab Glen kilomeetri kauguselt Eesti lippu ja Kaspar autofookustab 0,02 sekundiga.

Motors24 proovisõit - Mercedes-AMG GT S

Motors24 proovisõit - Mercedes-AMG GT S(12)

Sportautosid, millel kapoti all üle 500 hobujõu, meie proovisõidurubriiki just liiga tihti ei sattu. Seda suurem aga oli rõõm võtta see 2015. mudeliaasta AMG GT S ning teha sellega väike proovisõit. Ja nagu ...

Tehnika TV - HTC Vive Focus

Tehnika TV - HTC Vive Focus

Olge hoiatatud – tänane saade sisaldab audiovisuaalset sisu, mis ei sobi alaealistele. Milline see sisu on, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volkswagen Crafter

Motors24 proovisõit - Volkswagen Crafter(14)

Volkswageni kõige suuremad kaubikud ja bussid on viimase kahe põlvkonna jooksul kandnud Crafteri nime ning eelmise põlvkonna Crafter oli tegelikult hoopis Mercedes-Benz Sprinteri lähisugulane. Nüüd on ...

 
Tehnika TV - Huawei P30 Pro

Tehnika TV - Huawei P30 Pro(4)

Kokku 5 kaamerat ja täpselt 100 megapikslit. Ja 8,5 kordne optiline suum. Ja see pole veel kõik, sest Huawei uus superkaameratelefon näeb ka pimedas kohas. Mis seal näha on, selgub saates.

Motors24 proovisõit - Toyota Corolla

Motors24 proovisõit - Toyota Corolla(33)

Toyota Corolla on olnud läbi põlvkondade vaieldamatult väga populaarne auto. Seega on uuel Corollal vaja väga suured saapad täita ning lisaks peab ta suutma asendada ka puhkusele saadetud Avensist.  ...

Tehnika TV - Microsoft Surface Go

Tehnika TV - Microsoft Surface Go(4)

Lisaks iPadidele ja android-tahvlitele on Microsoftil pakkuda Surface. Miks peaks Surface Go-d eelistama teistele või vastupidi, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Nissan Navara Arctic Trucks AT32

Motors24 proovisõit - Nissan Navara Arctic Trucks AT32(10)

Arctic Trucksi poolt ümber ehitatud Hiluxit oleme teile korra näidanud. Seekord on aga Arctic Trucksi meeskond võtnud ette kõige uuema Navara ning lisanud sinna 32-tollised rattad ning veel üht-teist ...

Truck Motors - Raskeveokid ja altenatiivkütused

Truck Motors - Raskeveokid ja altenatiivkütused(2)

Kui sõiduautode maailmas on hübriidajamid ja alternatiivkütused muutumas üha igapäevasemaks, siis raskeveokitega toimuvad kõik uuendused veidi aeglasemalt. Seega täna ongi teemaks raskeveokid, nende ...

Tehnika TV - Hyundai Kona Electric

Tehnika TV - Hyundai Kona Electric(9)

Kas Tartusse saab, pole enam aktuaalne küsimus. Nüüd tuleb küsida, kas elektriautod on valmis saanud.

Motors24 proovisõit - Ford EcoSport

Motors24 proovisõit - Ford EcoSport(9)

Paar aastat tagasi proovisime äsja Euroopasse jõudnud Ford EcoSporti ja toona ta meile väga head muljet ei jätnud. Nüüd on meil proovimiseks aga uuendatud EcoSport, mis on saanud ka juurde ST-Line paketi.  ...

 
Ott Tänaku filmile avaldati uus treiler

Ott Tänaku filmile avaldati uus treiler

"Ott Tänak - The Movie" uues treileris ütleb M-Spordi pealik Malcolm Wilson, et Ott on talle nii mõnedki hallid juuksekarvad tekitanud. Juba 11. aprillil kinodes esilinastuv film on ennekõike ühe keerulise ...

Tehnika TV - Google Pixel 3

Tehnika TV - Google Pixel 3

Google Pixel 3 on üllatus. Milline, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Cupra Ateca

Motors24 proovisõit - Cupra Ateca(44)

Seati Cupra-mudelid on juba mitmete aastate vältel pakkunud adrenaliinirikkaid sõiduemotsioone. Eelmise aasta lõpus aga teatas Seat, et Cuprast saab nüüd eraldiseisev automark, mille mudelirivisse hakkavad ...

Tehnika TV - Robootilised tolmuimejad, 2. osa

Tehnika TV - Robootilised tolmuimejad, 2. osa(3)

Täna hakkavad Dyson 360 Eye, iRobot Roomba i7+ ja Vorwerk Kobold VR300 päriselt imema. Kuidas see läheb, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volvo V60 Cross Country

Motors24 proovisõit - Volvo V60 Cross Country(10)

Uute Volvode mudelirivi on taas täiendust saanud - sedapuhku on V60 saanud omale ümber plastikuringi, kõrgema kliirensi ja Cross Country nime. Proovisõiduauto tehnilised andmed: 

Tehnika TV - Robootilised tolmuimejad, 1. osa

Tehnika TV - Robootilised tolmuimejad, 1. osa(2)

Märtsikuu Digist saab lugeda pikemat lugu robotimuritest. Kolm neist võistlejatest – iRobot Roomba i7+, Vorwerk Kobold VR300 ja Dyson 360 Eye on tänases saates laual.

Motors24 proovisõit - Suzuki Jimny

Motors24 proovisõit - Suzuki Jimny(23)

Pisike Suzuki Jimny on läbi aastakümnete pakkunud sõidurõõmu inimestele, kellele meeldib väikese maasturiga metsavahel, mudaaukudes ja liivaluidetel ukerdada. Ja kuigi uus Jimny on täesti uus auto, millel on ...

 
Inbank ja auto24 tõid turule uuendusliku autovahetuslaenu

Inbank ja auto24 tõid turule uuendusliku autovahetuslaenu(6)

Inbank ja automüügiportaal auto24 pakuvad alates käesolevast nädalast Eesti laenuturul uudset 3-kuulise perioodiga autovahetuslaenu, mis annab autoostjale võimaluse endale uue sõiduki soetada juba enne ...

Tehnika TV - Samsung S10

Tehnika TV - Samsung S10(2)

Sedapuhku on Samsungi uusi tippmobiile kolm – S10e, S10 ja S10 Plus. Aga millise neist ostma peaks?

Motors24 proovisõit - Lexus ES 300h

Motors24 proovisõit - Lexus ES 300h(41)

Lexus pole esiveolist ES-i varem Euroopa turul müünud. Aga nüüd, kui ka Toyota Camry on Euroopasse tagasi tulemas, otsustati ka Lexus ES Euroopasse müügile tuua. Ja uudis on ka see, et uus ES vahetab välja ...

Tallinna motomessil toimub põnev motosportlaste mõõduvõtt

Tallinna motomessil toimub põnev motosportlaste mõõduvõtt

Laupäeval, 9. märtsil peetakse Eesti Näituste messikeskuses toimuva motomessi Tallinn Motor Show raames Eesti motospordistaaride meelelahutuslik võistlus "Liivimaa parim ratsutaja", kus võistlevad enamiku ...

FOTOD. Tallinnas algas motomess

FOTOD. Tallinnas algas motomess

Fotod Tallinna motomessi pressihommikult ning esimestest tundidest. Tallinn Motor Show on Eesti Näituste messikeskuses Pirita teel avatud täna/reedel kella 18-ni, laupäeval kell 10-18 ja pühapäeval kell ...

Tehnika TV - Mobile World Congress 2019

Tehnika TV - Mobile World Congress 2019(2)

Mobiilne maailmakongress MWC on taaskord läbi saanud. Mida toredat sellest meenutada, selgub saates.

Motors24 proovisõit - Citroën C5 Aircross

Motors24 proovisõit - Citroën C5 Aircross(10)

Kui enamus autotootjatest soovib valmistada võimalikult sportlikke ja hea juhitavusega autosid, siis Citroën on üks väheseid, kes ajab endiselt oma rida - nende omanäolise disainiga autod on alati pehmed ja ...

 
Eesti naised osalevad esmakordselt toimuval ülemaailmsel motonaiste sõidul

Eesti naised osalevad esmakordselt toimuval ülemaailmsel motonaiste sõidul

Esmakordselt ajaloos korraldavad naismootorratturid üle maailma ühissõidu Women Riders World Relay (WRWR), kus löövad kaasa ka Eesti naised. Tegemist on enam kui 50 riiki läbiva teatesõiduga. „2018. aasta ...