Peugeot HR1, eksklusiivne ja interaktiivne linnaauto

Käesoleval laupäeval algaval Pariisi Autonäitusel raputab Peugeot kontseptautoga HR1 taas kord arusaamu sõiduautodest. HR1 on eksklusiivne ja uuenduslik kontsept, milles sulanduvad omavahel mitmed sõidukiliigid, nagu linnaauto, kupee, maastur…. Uus mudel on suunatud noorele aktiivsele linnaelanikule, kes hindab disaini ja uuenduslikkust ning otsib oma elustiiliga sobivat autot. 

Suurepäraste ühendusvõimalustega, kohandatav ja kompaktne HR1 järgib viimaseid trende ja pakub uudseid sõiduelamusi :

-  originaalne ustesüsteem lihtsustab sissepääsu uudsesse salongi, mis võib olla vastavalt valikule kas kahe istme ja rohke vaba ruumi- või nelja istmega; 

- liikumisandur muudab lihtsa ja intuitiivse salongi äärmiselt innovatiivseks; 

- ergas, tundlik ja keskkonnasäästlik HR1 kasutab HYbrid4 tehnoloogiat: ees on kolmesilindrine  1,2-liitrine bensiinimootor ja taga elektrimootor. Tulemuseks on madalam CO2 emissioon (80 g/km ja elektrirežiimil 0), 147 hj tippvõimsus ja nelivedu. 

Peugeot HR1, eksklusiivne ja interaktiivne linnaauto

Eksklusiivne linnaauto

HR1 eesmärgiks on muuta linnas liiklemine lihtsamaks. Selle juhtimine on  puhas nauding ka kõige tihedama liiklusega ja kõige kitsamates kohtades. Sellele aitavad kaasa kompaktsed mõõtmed (pikkus 3,69 m), aga ka originaalne ustesüsteem. Tuginedes Peugeot’ kogemustele antud valdkonnas, on HR1-le paigaldatud kaks elektrilist ülestõstetavat ust, mis lihtsustavad autosse sisenemist näiteks kitsas parkimiskohas või väikeses garaažis. Kõrge kliirens tagab juhile parema nähtavuse ja lihtsustab manööverdamist.

Peugeot HR1, eksklusiivne ja interaktiivne linnaauto

Stiil, mis väljendab HR1 kontseptsiooni 

HR1 kannab endas Peugeot’ geene ja stiiliuuendusi, mida nägime esmakordselt kontseptsioonauto SR1 juures. Stiil moodustab täiusliku terviku selle mudeli sportliku-, tugeva- ja dünaamilise olemusega. HR1 jõulised esitiivad, laiad rehvid ning topeltkumer tagaklaas annavad sellele teatud sensuaalsuse. Iga keredetail on tõestus kvaliteedist ja ülihoolikast viimistlusest. Sama kehtib ka esitulede ja kõrgtehnoloogilise töötlusega LED-tagatulede kohta. 

Peugeot HR1, eksklusiivne ja interaktiivne linnaauto

Üliuuenduslik salong

Sarnaselt teiste Peugeot’ uusimate mudelitega on ka HR1-l korrastatud, kõrgtehnoloogilise kupee stiilis juhikoht, mis pakub teravdatud elamusi läbi stiili-, kvaliteetse viimistluse- ja ergonoomia suurepärase kombinatsiooni. 

Juhil ja kaasreisijal on kummalgi oma „privaatruum“, mida eraldab konsool, mis annab oma panuse futuristliku ja valgusküllase keskkonna loomisesse. Valguse eest hoolitsevad elektroluminestsents valgustid ning kaks klaasist katuseakent juhi ja kaasreisija peade kohal, mis on isetumenevad ja võimaldavad vajadusel sisselastava valguse hulka suurendada. 

Peugeot HR1, eksklusiivne ja interaktiivne linnaauto

Intiimsus ja kommunikatsioon 

HR1-l on äärmiselt uuenduslikud lülitusseadmed, mis toimivad kasutajaliideste abil.  Kontseptsioonautol on näiteks liikumistuvastus. Lihtne ja intuitiivne süsteem võimaldab juhil kerida funktsioone ja valida seadeid vaid lihtsa käeliigutuse abil. Näiteks kätt pöörates saab juht „karussellina“ kuvatavates menüüdes liikuda. Samuti on võimalik lülitada menüüde juhtimist vasakult paremale suunatud käeliigutusega ümber kaasreisija poolele.

Selle meetodiga juhitav tehnoloogia puudutab audiosüsteemi, satelliitnavigatsiooni ja kliimaseadet. Juht võib valida ka seda, millist infot ta eelistab näidikuplokis näha: tahhomeetrit, jahutusvedeliku ja õli temperatuure dünaamilisema sõidustiili korral ning turistiinfot rahulikuma sõidu korral. Kaasreisija käsutuses on samuti ekraan, mis võimaldab tal juhi ekraaniga infot jagada ja vahetada. 

Peugeot HR1, eksklusiivne ja interaktiivne linnaauto

Multifunktsionaalne salong

HR1 geniaalsus seisneb ka selle mitmekesistes paigutusvõimalustes. HR1 on disainitud noori ja ilma lasteta linnaelanikke silmas pidades. Praktiline pakiruum mahutab tänu lamedale põrandale ja seintele kuni 734 liitrit.

HR1 salongi saab väga kiiresti ümber paigutada, mahutamaks sinna tänu nutikale istmete hoiusüsteemile kolm või neli täismõõdus istet. Tagaistmete raamid paiknevad esiistmete taga, võimaldades salongi konfiguratsiooni ühe hetkega muuta. Sarnaselt Peugeot RCZ-iga optimeerib topeltkumerusega tagaklaas tagaosa ruumi. 

Peugeot HR1, eksklusiivne ja interaktiivne linnaauto

Originaalne hübriidmootor 

Üheks Peugeot’ prioriteediks on säilitada oma liidripositsioon keskkonnasõbralike sõidukite vallas. Seetõttu pidi ka HR1, mille peamiseks mängumaaks on linn, tõestama oma tõhusust ja uuenduslikkust.

Kontseptsioon sisaldab HYbrid4 tehnoloogiat ja selle poolt pakutavaid eeliseid. Ees asuva sisepõlemismootoriga ja tagaosas asuva elektrimootoriga sõiduk võib linnas madalal kiirusel sõita 0-heitgaasi režiimil või mõlema mootoriga korraga ja neliveoga, kui maastik seda nõuab. 

Esiosas paiknev 1,2-liitrine 110 hj bensiinimootor on üks kolmest tulevikus Peugeot’ mudelivalikus kasutusele tulevast kolmesilindrilisest mootorist. 37-hobujõulise elektrimootoriga sõiduki potentsiaalseks võimsuseks on 147 hj ja keskmiseks kütusekuluks vaid 3,5 l/100 km ning CO2 emissiooniks kõigest 80 g/km.

Elektrooniliselt juhitav 6-käiguline käigukast (rooli taga asuvate hoobade või käigukangiga) võimaldab väga täpset ja tundlikku juhtimist; juht võib alati valida kas järjestlülituse või automaatrežiimi. 

Peugeot HR1, eksklusiivne ja interaktiivne linnaautoKontseptsioonauto HR1 tehnilised näitajad :

- Bensiinimootor (ees): 1,2 liitrine, 1197 cm3, 110 hj, maksimaalne pöördemoment 195 Nm

- Elektrimootor (taga): 27 / 37 hj (pidev / maksimaalne), maksimaalne pöördemoment 100 Nm / 200 Nm (pidev / maksimaalne)

- Rehvid: Michelin 225 45 R19

- Käigukast: Elektrooniliselt juhitav 6-käiguline manuaal

- Keskmine kütusekulu : 3,5 l/100 km, kütusepaagi maht 41 liitrit

- Keskmine CO2 emissioon : 80 g/km

- Mõõdud : Pikkus 3694 mm, Laius 1755 mm, Kõrgus 1492 mm, Teljevahe 2311 mm

- Tühimass täispaagiga : 1130 kg

KOMMENTAARID

Nimi :
Kommentaar :
 
 

VEEL UUDISEID

Tehnika TV - GoPro Hero 8 Black ja Max

Tehnika TV - GoPro Hero 8 Black ja Max

GoPro uus mudelivalik toob palju muutusi. Kui toredad need muutused on, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLS

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz GLS(21)

Linnadžiipide S-klass ehk Mercedes-Benz GLS on nüüd uus nii sisult kui ka vormilt. Ja muuhulgas on see auto nüüd veel suurem nii välis- kui ka sisemõõtmetelt.  Pikk sai veel pikemaks - teljevahele lisandus ...

Tehnika TV - Juhtmevabad kõrvaklapid

Tehnika TV - Juhtmevabad kõrvaklapid(12)

Tegelikult oleks õige öelda: juhtmevabad kõrvapealsed aktiivse mürasummutusega kõrvaklapid hinnaga 130 kuni 499 eurot. Milline on vanade ja noorte esikolmik, selgub saatest. Jaanuarikuu Digist selgub aga nii ...

Motors24 proovisõit - Mazda CX-30

Motors24 proovisõit - Mazda CX-30(12)

Kui on vaja Mazda CX-3 ja CX-5 vahele üks uus mudel juurde tekitada, siis mis sellele nimeks panna? Võib kõlada uskumatuna, aga õige vastus on siinkohal CX-30 ja tegelikult on selliseks nimevalikuks ka ...

Tehnika TV - DJI Mavic Mini

Tehnika TV - DJI Mavic Mini

Peale pikemat pausi on DJI-l taaskord ette näidata uus droon. Kui hästi õnnestub selle käsitsemine droonikaugeks jäänud inimestel, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Renault Clio 5

Motors24 proovisõit - Renault Clio 5(18)

Uus, viienda põlvkonna Renault Clio näeb välja üsnagi sarnane eelmise ehk neljanda põlvkonna Clioga - tegelikkuses on aga tegu täiesti uue autoga, mis erinevalt paljudest teistest uutest automudelitest on ...

Tehnika TV - Huawei Mate 30 Pro

Tehnika TV - Huawei Mate 30 Pro(2)

Telefon, mida osta ei saa, on nüüd kohale jõudnud. Aga kui saaks, kas peaks, selgub saatest.

 
Motors24 proovisõit - BMW 745Le iPerformance

Motors24 proovisõit - BMW 745Le iPerformance(21)

Kui sageli võib kuulda ütlust, et vaadake uut S-klassi ja siis saate teada, kuhu automaailm lähiaastatel suundumas on, siis tegelikult võib ka nii A8-l kui ka 7. seerial uusi ja huvitavaid tehnilisi lahendusi ...

Tehnika TV - Huawei Watch GT2 nutikell

Tehnika TV - Huawei Watch GT2 nutikell(1)

Kas Huawei uues nutikellas on rohkem nutti või sporti, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volkswagen Passat Alltrack

Motors24 proovisõit - Volkswagen Passat Alltrack(59)

Passat Alltrack on paar sentimeetrit kõrgema kliirensi, alati universaalkere ja nelikveoga Passat. Aga see roheline Alltrack on hiljuti mudeliuuenduse läbinud kõige uuem Passat.  Kõik on ...

Tehnika TV - Televiisorid

Tehnika TV - Televiisorid(6)

Kas ULED, OLED ja QLED on peaaegu üks ja sama? Kas vähem kui 1000 euroga saab hea 55 tollise teleri? Kas telerit on üleüldse vaja? Mõned vastused selguvad saatest, aga pikemalt saab televiisoritest lugeda ...

Motors24 proovisõit - Lincoln Navigator Black Label

Motors24 proovisõit - Lincoln Navigator Black Label(52)

Lincoln Navigator on Cadillac Escalade'i kõrval auto, mis on hea näide ehedast Ameerika luksusdžiibist. Kuidas sõidab suur, väikese stuudiokorteri mõõdus linnamaastur, selgub saatest.  Proovisõiduauto ...

Tehnika TV - OnePlus 7T

Tehnika TV - OnePlus 7T(2)

Palju on OnePlusil plusse ja kas leiduvad ka mõned miinused, selgub tänasest saatest.

Motors24 proovisõit - Volkswagen Golf GTI TCR

Motors24 proovisõit - Volkswagen Golf GTI TCR(18)

Volkswagen GTI on teiste kiirete ja kuumade esiveoliste luukpärade kõrval veidi varju jäänud nii sõiduomaduste kui ka jõunumbrite poolest. Seega otsustas nüüd, napilt enne 8. põlvkonna esitlust, esiveolisele ...

 
Tehnika TV - iPhone 11

Tehnika TV - iPhone 11(6)

Loomulikult teeb iPhone 11 väga ilusaid pilte ja on üldse äge telefon, aga. Mis on need agad ja palju neid on, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volvo XC90 T8 Twin Engine

Motors24 proovisõit - Volvo XC90 T8 Twin Engine(15)

Volvo XC90 teine põlvkond oli esimene "uue ajastu" Volvo, mis sai kohe vägagi populaarseks ning pälvis kiirelt ka kena portsu erinevaid auhindasid. Paraku, nagu esimeste vasikatega ikka, olid ka uuel XC90-l ...

Tehnika TV - Sony Xperia 5

Tehnika TV - Sony Xperia 5

Sony on tagasi uue ja sileda telefoniga, millega saab muuhulgas filmida nii nagu kinokaameratega. Kuidas see päriselt õnnestub, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz V-klass

Motors24 proovisõit - Mercedes-Benz V-klass(11)

V-klass sai hiljutise mudeliuuenduse käigus ühe väga olulise täienduse, mis muutis selle bussi palju paremaks. Mis see täpsemalt on, selgub saatest.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (Mercedes-Benz V ...

E-liikurite hooaja lõputreff "Electrified"

E-liikurite hooaja lõputreff "Electrified"(2)

Kui sinu liikumisvahendite hulka kuulub elektritõuks, elektriratas, elektrirula, üherattaline, Onewheel või mistahes muu personaalne elektriliikur, oled oma (e-)sõbraga väga oodatud e-liikurite hooaja ...

Tehnika TV - Samsung Galaxy Note10+

Tehnika TV - Samsung Galaxy Note10+(3)

Laupäeval 12. oktoobril kell 12 on kõik elektriliikurite omanikud oodatud siia üritusele.  Aga miks tuleb Samsung Galaxy Note 10 asemel osta Samsung Galaxy Note 10+, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Ford Ranger Wildtrak

Motors24 proovisõit - Ford Ranger Wildtrak(29)

Ford Ranger on VW Amaroki kõrval üks kastikatest, mis on saadaval ka vägagi edevas varustuses ning mida võib julgelt nimetada ka elustiiliautoks. Aga käesoleva mudeliuuenduse kõige suurem uudis on hoopis selle ...

 
Tehnika TV - Insta360 Evo ja One X minikaamerad

Tehnika TV - Insta360 Evo ja One X minikaamerad(2)

Tänases saates selgub muuhulgas, miks droone enam vaja pole ja kuidas 360 kraadi ulatuses nägevast Insta360 One X-st kiirelt Insta180 One X teha.

Motors24 proovisõit - Porsche 718 Cayman GTS

Motors24 proovisõit - Porsche 718 Cayman GTS(3)

Kuna "pisikesi" Porschesid ehk Caymani ja Boxsterit nimetatakse rahvasuus vahel ka säästu-Porschedeks, siis otsustasime välja uurida, et kuidas siis lood tegelikult on. Fakt on see, et hinnapoolest on Cayman ...

Tehnika TV - GPad Svan elektritõuks

Tehnika TV - GPad Svan elektritõuks

Lõpuks on Ninebot ES1 saanud endale kodumaise konkurendi. Kas konkurent on ilusam või aeglasem, selgub saatest. Muuhulgas uurisime ka möödakäijatelt, mida nad üleüldse elektritõuksidest arvavad.

Motors24 proovisõit - Škoda Scala

Motors24 proovisõit - Škoda Scala(21)

Kuigi uued Škoda mudelid saavad pea alati kiidusõnu, on nende tooteportfellis senimaani olnud ka üks igatpidi märkamatu Rapid. Nüüd on otsustanud Škoda ka selle segmendi käsile võtta, tuues turule uue Scala, ...

Tehnika TV - Onewheel

Tehnika TV - Onewheel

Lõpuks on saatesse jõudnud üherattaline rula nimega Onewheel. Millele Kaspar proovib peale astuda, aga Glenile tuleb hoopis pisar silma – miks, selgub saatest. 

Motors24 proovisõit - Renault Megane R.S. Trophy

Motors24 proovisõit - Renault Megane R.S. Trophy

Megane R.S on saanud veel võimsamaks ja kiiremaks ning lisanime Trophy - ikka selleks, et Honda Civic Type R-iga veel jõulisemalt rinda pista.  Trophy tähendab ka seda, et see 1.8-liitrine mootor sai ...

Xtra Motors - Mercedes-Benz Star Experience 2019

Xtra Motors - Mercedes-Benz Star Experience 2019

Silberauto ja Mercedes-Benz korraldasid ka sellel aastal proovisõidupäeva, mis kandis nime Mercedes-Benz Star Experience. Nagu heaks tavaks saanud, siis oli proovimiseks nii AMG mudelid ringrajal kui ka muudki ...

 
Tehnika TV - IFA 2019

Tehnika TV - IFA 2019(5)

Täna saab läbi järjekordne IFA ja Glen on järjekordselt Berliinist tagasi asjade ja juttudega.

Motors24 proovisõit - Seat Tarraco

Motors24 proovisõit - Seat Tarraco(22)

Tarraco on esimene linnadžiip Seati valikus, millel saab näha autotootja värsket disainikeelt ning millel on valikus ka 7 istekohta.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (Seat Tarraco 2,0 TSI ...

Tehnika TV - Citycoco elektriroller

Tehnika TV - Citycoco elektriroller(1)

E-roller andis meile proovimiseks ühe paksurattalise elektriliikuri, millel nimeks Citycoco CP-1. Kuidas proovimine läks, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne Turbo Coupé

Motors24 proovisõit - Porsche Cayenne Turbo Coupé(14)

Kaspar on senimaani alati rääkinud, et Porsche Cayenne on üks kõige parem linnadžiip. Aga paraku pidi ta oma arvamust hiljuti muutma, sest tegelikult on üks teine džiip veel parem kui Cayenne..    ...

Truck Motors - uus Mercedes-Benz Actros

Truck Motors - uus Mercedes-Benz Actros(1)

Uue Actrose suurimaks väliseks uuenduseks on kindlasti suurte küljepeeglite kadumine ning nende asendamine kaamerate ja ekraanidega. Aga see pole sugugi ainus uuendus, sest auto on saanud ka palju targemaks ja ...

Bike Motors - Honda Gold Wing Tour DCT

Bike Motors - Honda Gold Wing Tour DCT(5)

Honda "kaherattaline auto" on nüüd väiksem ja kiirem. Aga kas ka parem?

Tehnika TV - Sony ja Sennheiser

Tehnika TV - Sony ja Sennheiser

Vaatamata kilomeetripikkustele nimedele, on tuliuued Sony WF-1000XM3 ja vähem-uued Sennheiser Momentum True Wireless väga miniatuursed kõrvaklapid ehk moodsalt väljendudes nuppkuularid. Sony on neisse ...

 
Motors24 proovisõit - Jeep Wrangler

Motors24 proovisõit - Jeep Wrangler(1)

Jeep Wrangler on üks legendaarne maastikuauto, mis on tuntud oma heade maastikuomaduste, aga ka kohati robustsevõitu sõiduomaduste poolest. Uus mudel on nüüd küll väidetavalt oluliselt kasutajasõbralikum, aga ...

Truck Motors - Scania Driver Competition 2019 finaal

Truck Motors - Scania Driver Competition 2019 finaal

Risto, kes armastab aeg-ajalt veokijuhtide võistlustel käia, osales ka sel kevadel Scania Eesti poolt korraldataval Scania Driver Competitionil. Seal läks tal seekord aga suisa nii hästi, et Eesti esinumbrina ...

Tehnika TV - GPad Evo Max ja GPad Blade rulad

Tehnika TV - GPad Evo Max ja GPad Blade rulad

GPad on valmis saanud kaks uut rula, millest üks on kiire ja teine on ilus. Kui kiire ja kui ilus, selgub saatest.

Motors24 proovisõit - Volvo S60 T5

Motors24 proovisõit - Volvo S60 T5(15)

Volvo sõnul on S60 puhul tegemist eelkõige juhile orienteeritud autoga. Ja see on ilmselge vihje, et kuulsale Saksa kolmikule on proovitud taaskord konkurenti luua.  Nagu tavaks saanud - 2-liitrine ...

Tehnika TV - Google Pixel 3a ja 3a XL

Tehnika TV - Google Pixel 3a ja 3a XL(1)

Google Pixel 3 ja 3 XL olid, või õigemini on väga head nutitelefonid. Aga mitte just liiga odavad. Seda viga proovis Google parandada a-nimeliste säästuversioonidega. Kui hästi see õnnestus, selgub saatest.

Tehnika TV - Honda Super Cub

Tehnika TV - Honda Super Cub(3)

Rohkem kui sada miljonit inimest on otsustanud, et just see kaherattaline liikur on nende jaoks parim. Kas nad tegid ka hea otsuse, võib selguda saatest.

Motors24 proovisõit - Porsche 911 Carrera 4S

Motors24 proovisõit - Porsche 911 Carrera 4S(16)

See võib tunduda küll uskumatuna, aga Posche on oma raudvara ehk 911 suutnud veel paremaks autoks teha. Ja muide - see ei ole mitte mingisugune facelift, vaid tegu on täiesti uue autoga. Kuju kõlab ...

 
Xtra Motors - 3 ägedat autot ringrajal

Xtra Motors - 3 ägedat autot ringrajal

Mazda MX-5, Renault Clio R.S. Trophy ja Kia Proceed GT-l tunduvad esmapilgul täiesti erinevate autodena - meie aga viisime need kõik kolm auto24ringile ja leidsime neil siiski mitmeid ühiseid jooni. Millised ...

Tehnika TV - Tollised Canonid

Tehnika TV - Tollised Canonid

Peale mõningat pausi on Canon otsustanud üllitada korraga kaks pisikest ühetollise sensoriga kaamerat G5 X Mark II ja G7 X Mark III, mis peaksid lähiajal müügile jõudma. Miks neist on põhjust rääkida, selgub ...

Tehnika TV - FlyKly

Tehnika TV - FlyKly(2)

Milline on ilma ühegi juhtmeta elektriratas ning mis vahe on rattal ja rattal, selgub saatest.

Bike Motors - Honda Monkey Z125M

Bike Motors - Honda Monkey Z125M(3)

Kuidas sobitub kuuekümnendatest alguse saanud minimotikas tänase päevaga, selgub saatest.

Tehnika TV - Bolt vs CityBee tõukerattarent

Tehnika TV - Bolt vs CityBee tõukerattarent(3)

Kui hästi või halvasti laabub asjatundmatutel turistidel elektritõukside laenutamine, selgub saatest.

Eesti meeskond läheb Amsterdam-Budapest retrorallile

Eesti meeskond läheb Amsterdam-Budapest retrorallile

Budapesti ralli (The Budapest Rally) on Amsterdamist, Brüsselist, Lyonist ja Pariisist algav ning mööda maalilisi teid läbi Euroopa kulgev retroralli, mille lõpp-punktiks on Budapest. Teadaolevalt ainuke ...

Xtra Motors - BMW M Town

Xtra Motors - BMW M Town(1)

Ühel kuumal suvepäeval kutsuti meid külla BMW M-linna. Kus asub M-Town ja mis seal täpsemalt toimus, näed juba videost. 

 
Racing Motors - Andres Arnoveri Ford Mustang

Racing Motors - Andres Arnoveri Ford Mustang

Kui me Andresel eelmisel korral külas käisime, oli see sinine Mustang tema jaoks nii uus asi, et ta polnud sellega isegi veel kordagi rajale sõitma jõudnud. Seega nüüd uurimegi Andreselt, et kuidas olid uue ...