Uudised

Xtra Motors - Tulesaade, 2. osa

Xtra Motors - Tulesaade, 2. osa

Laas Valkonen
22.01.2015

Jätkame eelmisel nädalal alustatud tulesaadet - ja nüüd vaatame konkreetsemalt juba üle, et mis tulesid kuhu ja kui palju paigaldada võib.  

 

HD versioon videost

 

 

Kommentaarid

kala 22.01.2015 14:51
kust neid vilkuvaid küpsiseid osta saab kah?
Kaspar 22.01.2015 15:32
Tere, neid küpsised saab osta Martini käest. Ja nägin neid ka Würthis. Kuid eks neid leiab ka kuskilt autotarvikute poest.
Martin 22.01.2015 17:30
Tere kõigile, Siinkohal pean tunnistama, et õhtu oli olnud juba pikk, kui saadet filmisime ja siinkohal viiksin sisse väikese paranduse, et 2 x 37,5 referentsarvuga tuld annab kokku ikkagi 75, seega tohib ette koos originaaltuledega panna ikkagi maksimaalselt 25 referentssumma väärtuses lisatulesid - antud juhul siis 12,5 referentsnumbriga :) Muud põhimõtted kehtivad ikka samamoodi :)
Raul 22.01.2015 22:11
Kas mitte algaastate euroopa xenonitel ei puududunud pesurid ja kõrgusregulaatorid, sama juhus mida mainisite ära usa autode puhul?
mackaivar 22.01.2015 22:36
tere...jutt oli momendil otseselt sõiduautodest,,,kuidas aga rekkadega on? terve euroopa on täis masinaid kus katusel 6 ja stange peal veel lisaks 4-6 lisatuld...kuidas seal selle referentssummaga lood on.
Martin 23.01.2015 09:52
Tere, Eks kui alguses midagi uut välja tuleb, siis puudub sellel kindlasti vastavasisulised regulatsiooni, kuid eks autotootjad teevad ka EU nõukoguga koostööd ja kindlasti avalduvad ka nn. titevead ja kitsaskohad - ehk siis antud juhul oli probleemiks just see valgusvoo tugevus, mis tegelikult muutus ohtlikuks. Seega regulatsioon sätestaski ohutuse eesmärgil kõrgusregulaatorid ja tuledepesurid. Veoautode nõuded on natukene teistsugused kui sõiduautodele. Siinkohal oleks paslik ära mainida, et kuigi meil on olemas EU, siis on sätestatud ikkagi nii, et primaarseks määruseks osutub ikkagi siseriiklik määrus - ehk siis EU ei saa kehtestada ühelegi riigile ühtegi määrust, vaid ette anda direktiivi, mille poole püüelda - ehk siis kui võtame võrdluseks skandinaaviamaad, siis seal on siseriiklik määrus teiste nõuetega kui eestis. Antud juhul seda kõike siin lahti kirjutada läheks pikaks, kuid kel on soovi uurida, siis Riigiteataja - Määrus 42 - lisa 1. Samas kui piisavalt soovi avaldatakse, siis ehk teeme koostöös Motors24-ga ka ühe saata, kus käsitleme veoautode seadusandlust :) Tervitades Martin
MihkelV 23.01.2015 17:11
Vaatasin mõlemat saadet ja tundub, et kolmas saade tuleb veel teha, nimelt kõiksugu nn markertuledest, mida maasturitele/kastikatele paigaldada armastatakse. Sealhulgas sirmides olevad tuled, veoautolikud "vurrud", küljeääretuled, astmelaudade tuled jms. Teatavasti ameerikas lubatakse ühte ja euroopas lubatakse teist ning ka katusel auto ees lubataval viiel kollasel tulel on USAs ja euroopas erinev tähendus, rääkimata üldse sellest, et euroopas on erinev tähendus ja põletamise lubatavus sõltuvalt sellest, kas on tegu sõiduauto või kastikaga. Ometi aga liikluses selliste tuledega autosid liigub, politsei ka väga ei kiusa ning üksvahe oli keegi oma tulesid täis Fordi maasturit esitledes uhke, et kõik markertuled, mis katuseraami, astmelaudade ja ka iluvõre küljes, on legaalsed ja maanteeametis kooskõlastatud.
Andrus 24.01.2015 02:05
Mis märgistus peab olema ameerika auto tuledel, kui gabariittuled on kollased?
JooseP 28.01.2015 18:15
Ka küsimus kollaste kohta. Kas tohin paigaldada N Katekooria kaubikule kollaseid tulesid küljepeale juurde? Näiteks 6tk ühele küljele? Mis punkt sätestab üldse kollaste gabariittulede paigaldamise tihenduse või koguarvu, pole sellist punkti ilmselt.
kärumees 30.01.2015 00:29
Vanemate autode (reeglina eelmisest sajandist) täistuled on tihti ainult 17,5 per tuli. Seega võib neile panna max 32,5 numbriga lisalaternad. Mis puudutab seda metsas sõitmise asja jms, siis tähenärijate tarbeks võib paigaldada ümberlüliti. Siis saab näidata, et kõik töötavad, aga kõiki korraga põlema panna ei saa. Iseasi, kui mõttekas see on. Metsas sõidul on tegelikult kiirused aeglased ja vaja on lähedale tugevat valgust, millise annavad kõige paremini töötuled.
A.B.C.E-kat 04.02.2015 20:27
Martin, sa mainisid et kaugtuld katusele panna ei tohi sest kõrgus läheb lõhki,AGA, ometi on lubatud igal autol kasutada katuseboxi. Kas siis ei ole kõrgus lõhki või :)
Lisa kommentaar
Nimi: E-post(ei avaldata):
Palun sisestage turvakood siia: Lisa kommentaar
X
Arvad, et see artikkel võib su sõbrale huvi pakkuda? Saada talle sellekohane teade!
Sõbra e-mail:
Sinu nimi:
Sinu e-mail:

Saada!
LAT | LIT | FIN | ENG | RUS
© Motors24.ee 2006-2017 Kõik õigused reserveeritud | Tagasiside ja küsimused aadressil kommentaar@motors24.ee    Reklaamimüük aadressil reklaam@motors24.ee (Reklaami hinnakiri)    Igasugune abi aadressil help@motors24.ee    Abitelefon 1182    Korduma kippuvad küsimused