Uudised

Xtra Motors - Tulesaade, 1. osa

Xtra Motors - Tulesaade, 1. osa

Laas Valkonen
15.01.2015

Täna räägime igasugustest erinevatest auto külge käivatest tuledest. Kaspari vestluskaaslaseks on varasemalt Amperi Garaaži aegadest tuttav Martin.

 

HD versioon videost 

 

 

Kommentaarid

Ants 15.01.2015 11:36
Liiga palju tühja juttu !
aksel 15.01.2015 13:16
väga hea saade. Võiksite teha ka auto lisasoojenditest mõne saate
Marek 15.01.2015 13:51
Jee Ants, said jälle ära panna. Normaalne saade oli, rohkem selliseid saateid kus muudest autoasjadest räägite.
Mäits 15.01.2015 16:50
Kaspar! Kas audio saateid enam ei tuleni? Asi jäi vist natuke pooleli.
wigur 15.01.2015 23:51
Idee omada autos kergelt paigaldatavat töötuld mis iganes olukorra jaoks omab mu meelest päris jumet. Peab mõtlema, et ehk hangib omale ka.
Kaspar 16.01.2015 00:34
Hei! Hea kui olete saanud endale kasulike tarkusi. Audio saadete tegemist ei ole ma maha matnud. Lihtsalt Tõnis ei ole jõudnud oma projekti autoga suurt kaugemale kuna muid töid on tal lihtsalt nii palju. Aga Tõnise tegemistel olen üritanud silma peal hoida ja kui tema laborisse midagi huvitavat satub siis selle ka Teieni toob.
riho 16.01.2015 18:33
Kas LED pirne saab auto originaalpirnide asemel kasutada? Armatuuri valgustuses või udutuledes?
Daff 16.01.2015 21:12
Udutulede osas oleneb udutulest. Minu isikliku kogemuse järgi Passat B4 udutuled näitavad peaaegu sama kaugele kui lähituled. Mul pimedas maanteel sõites kustusid mõlemad pooltuled korraga, lükkasin udutuled peale ja ei olnud erilist probleemi edasi sõita.
Kaspar 16.01.2015 23:02
Seaduse järgi võid oma sõiduki salongivalgustust vahetada ükskõik millise valgusallika vastu. Tähtis on, et ei kasutaks sinist või punast. Udutuledes tohib kasutada seadusejärgi seda pirni mis on tehasepoolt ettenähtud. Kui udutulel on vastav tähis peal siis tohib aga vastasel juhul on see keelatud.
to kaspar 18.01.2015 14:23
Bussifirmad rikuvad siis seadust? Väga paljudes bussides sees sinine valgus.
Martin 19.01.2015 11:57
Tere kõigile, Salongivalgustuse värvi kohta ei ole kohe kindlasti piiranguid. Samas ütleb liiklusseadus, et sõiduki eesosast ei tohi mitte mingil ajahetkel paista välja teistvärvi valgus kui valge, seega kui seda punast või sinist otseselt esiklaasist välja ei suuna, siis ei ole hullu midagi. Rääkidest bussifirmadest, siis seadust kohe kindlasti ei rikuta. Mugavam on suures reisibussis kui öisel ajal mingisugune valgus ikkagi põleb. Kuna valge valgus võib häirida magavaid sõitjad ning ka bussijuhti, siis nimetatakse sead "öövalguseks" - üldjuhul kas punast või sinist värvi valgus, lisaks veel istekohtade kohal oleva punktvalgused, et ei häiriks teisi reisijaid ning see kes soovib ikkagi öösel näiteks raamatut lugeda, siis saaks ka seda teha. Udu- ja muudest tuledest. Kas tohib kasutada LED pirni udutuledes - vastus on jah. AGA!!! Seda tohib kasutada ainult tules, millel on vastav märgistus, ehk ta on toodetud töötama koos LED pirniga. Ehk halogeenpirniga udutulesse LED pirne panna ei tohi. Sama kehtib ka tegelikult kõikide muude sõiduki välistulede kohta. Salongivalgustuse pirnide vahetamine ei ole reglementeeritud - lihtsalt kui autol puudub võimalus salongivalgust "nõrgemaks" reguleerida, siis ei tasu kõige võimsamaid pirne armatuuri näidikuplokki paigaldama hakata - võite endale pimedas sõites karuteene teha, et näidikuteploki valgustus võib oma eredusega teid rohkem pimestada kui vastusõitev sõiduk. Lisaks siin veel ühe kommentaari peale, kus keegi kodanik väitis, et udutuledega sai sõita samaväärselt lähituledele - vastu sellele on, et tema sõiduki tuled olid valesti reguleeritud. Kuna antud juhul oli ilmselgelt tema sõiduki udutulede vihk suunaga alt ülesse, siis vastutulevate sõidukite juhid olid enam kui kindlalt pimestatud, kuna juht jälgib teed enda ees ja korraga sõidab talle vastu sõiduk, mis valgustab teepinna poolt silma suunas - suhteliselt ohtlik olukord võib tekkida.
Alar 19.01.2015 22:58
Väga hea saade. Loodetavasti jääb tänu sellele saatele liikluses tulede väärkasutajaid vähemaks.
reed 21.01.2015 21:55
endale peab ka magnetiga tule ostma autosse,hea kasvõi matkal õue valgust lisada,soovitud kohta.
Lisa kommentaar
Nimi: E-post(ei avaldata):
Palun sisestage turvakood siia: Lisa kommentaar
X
Arvad, et see artikkel võib su sõbrale huvi pakkuda? Saada talle sellekohane teade!
Sõbra e-mail:
Sinu nimi:
Sinu e-mail:

Saada!
LAT | LIT | FIN | ENG | RUS
© Motors24.ee 2006-2017 Kõik õigused reserveeritud | Tagasiside ja küsimused aadressil kommentaar@motors24.ee    Reklaamimüük aadressil reklaam@motors24.ee (Reklaami hinnakiri)    Igasugune abi aadressil help@motors24.ee    Abitelefon 1182    Korduma kippuvad küsimused